7

לייקים

יש מצב שמגיע לכם קצבה ואתם לא יודעים מזה

למי מגיע קצת שירותים מיוחדים? למה יש כאלה שלא יודעים על זה ואיך אתם יכולים לפעול על מנת לקבל אותה? • הכל על מה שמנסים להסתיר מאתנו

שתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

יש מצב שמגיע לכם קצבה ואתם לא יודעים מזה

למי מגיע קצת שירותים מיוחדים? למה יש כאלה שלא יודעים על זה ואיך אתם יכולים לפעול על מנת לקבל אותה? • הכל על מה שמנסים להסתיר מאתנו

שתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

לפי נתונים שפרסם השנה הביטוח הלאומי, 287,884 אנשים מקבלים קצבת נכות כללית בישראל, לעומת זאת, רק 73,807 מקבלים קצבת שירותים מיוחדים.

קצבת שירותים מיוחדים היא קצבה נוספת על קצבת הנכות, שמעניק הביטוח הלאומי, למי שנזקק לסיוע רב בביצוע פעולות יום יום כמו: הלבשה, רחצה, ניידות ועוד, וכן למי שנזקק להשגחה בעקבות מצבו הרפואי.

עד לא מזמן, אחד התנאים המרכזיים לקצבה היה צבירה של לפחות 60% נכות למקבלי קצבת נכות, ו - 75% נכות למי שאינו מקבל קצבת נכות, רף אחוזים גבוה בהחלט, אשר מנע מרבים לקבל את הקצבה, אף שמבחינה תפקודית, לו היו נבדקים, היו נמצאים זכאים על פי מבחן התלות וההזדקקות לעזרה.

לדברי גורמים בחברה המרכזית למימוש זכויות: "רבים ממקבלי קצבאות הנכות זכאים לקצבת שירותים מיוחדים אך אינם מודעים לכך, הפסד של אלפי שקלים בחודש למשפחה".

"כל זה השתנה בתחילת השנה הנוכחית, עם החלת רפורמת קצבאות הנכות, כאשר הורידו את מינימום האחוזים לצורך קצבת שירותים מיוחדים ל - 40%", מסביר הרב שמאי שזירי, "הקלה זו בתנאים רלוונטית במיוחד במצבים של בוגרים עם אוטיזם, מוגבלות שכלית התפתחותית (מש"ה), והתמודדות נפשית עם מחלות כמו סכיזופרניה, דיכאון עמוק ועוד. עד עכשיו אנשים אילו לא היו זכאים לקצבת שר"מ, ומעתה נעשו זכאים."

אך הבעיה כאמור היא חוסר המודעות לכך. רבים מהזכאים אינם עצמאיים ובני המשפחה וההורים הם שמסייעים להם בכל צרכיהם. עבורם, תוספת של בין 1,527 שקלים בחודש לקצבה בשיעור 50%, לבין 5,641 שקלים בחודש לקצבה בשיעור 188%, תהווה הקלה משמעותית. מה גם שרבים מהם נעזרים במטפלים ובעזרה חיצונית בתשלום.

על מנת למזער את התופעה, ההמלצה הגורפת לכל מקבל קצבת נכות לבחון את הזכאות לקצבת שרותים מיוחדים. חשוב לזכור שהתשלום הרטרואקטיבי המירבי שניתן לקבל הוא עד חצי שנה מיום הגשת התביעה לקצבה. בנוסף,  מי שנמצא זכאי לקצבה בעת שהגיע לגיל פרישה, ימשיך לקבל אותה גם לאחר מכן כל עוד עונה לתנאי הזכאות.

"אחוזי נכות אינו הקריטריון היחיד. הזכאות לקצבת שר"מ מבוססת על הוכחת הזדקקות רבה לעזרה בפעולות יום יום, עניין שנבדק הן במסמכים רפואיים והן בועדה הרפואית. ככל שהצורך לעזרה גדול יותר, כך שיעור הקצבה שיקבע יהיה גבוה יותר, לכן חשוב מאוד להיערך עם המידע הרפואי והתפקודי ולהכין את החולה ובני המשפחה לועדה הקובעת".

התקשרו עוד היום לחברה למימוש זכויות על מנת לקבל את מה שמגיע לכם: 5700*

אהבת?

דוסיז ברשתות החברתיות

אולי יעניין אותך גם...

תגובות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות מקומיות
ביגוד והנעלה
הום סטייל
פיננסים
חשמל ואלקטרוניטקה
בריאות, רפואה ורפואה אלטרנטיבית
חינוך ולימודים
קמעונאות ומזון
אופנה וטיפוח
מוצרים לבית
מתנות ואירועים
יודאיקה