13

לייקים

משפצים? הריאיון הבא יחסוך לכם הרבה כאב ראש

מידי שבוע ריאיון שבועי עם בעל עסק שמשתף אותנו בתובנות העסקיות שלו • השבוע: אושי אייזנבאך מפורצלן סנטר עם כל מה שאתם צריכים לדעת לקראת שיפוץ הבית

שתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

משפצים? הריאיון הבא יחסוך לכם הרבה כאב ראש

מידי שבוע ריאיון שבועי עם בעל עסק שמשתף אותנו בתובנות העסקיות שלו • השבוע: אושי אייזנבאך מפורצלן סנטר עם כל מה שאתם צריכים לדעת לקראת שיפוץ הבית

שתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

למי שלא מכיר, ספר בבקשה על פרוצלן סנטר:

פורצלן סנטר מתמחים ומוכרים קרמיקות, חיפוים וכל סוגי המוצרים כגון: ארונות אמבטיה מקלחונים, דלתות קולינריות 100% ועוד מוצרים נלווים ומשלימים לכל מה שמשפץ צריך לבית שלו. המוטו שלנו זה שירות ושב פעם שירות.

חשוב להבין שזה מה שחשוב בענף הבנייה. כל שיפוץ הינו כאב ראש ללקוח והזמינות והשירות שלנו חשובים ללקוח הרבה יותר מהמחיר. נוסף, יש אי וודאות גדולה בעולם עם כל המלחמה באוקראינה ועליית המחירים: עלינו לדעת להיות מדויקים ולהביא ללקוח את השירות המלא במאור פנים ובזמינות מלאה עם כל הפרטים החשובים לו. כ

חוץ מזה המחירים שלנו מצוינים עם מגוון גדול של איכויות לנוחות הלקוחות.

עם איזה חברות אתם עובדים?

אנחנו דואגים לעבוד רק עם החבות המובילות והאיכותיות ביותר בשוק.

אספר לך מקרה כדי שתבין את רמת האמינות שלנו וההקפדה הבלתי מתפשרת על איכות: לפני כמה שבועות היה לקוח שקנה מאתנו אריחים. בצענו את ההזמנה מהספק ישר לצרכן. למעשה הסחורה הייתה פגומה. הוא התקשר אלינו להתלונן ואנחנו, ההנהלה ומספר עובדים, ירדנו לשטח, בדקנו את האריחים והגענו למסקנה שזה לא הסחורה שאנחנו מוכרים בדרך כלל. הרמנו לו הכל והבאנו לו סחורה חדשה נקייה. אצלנו לא נתפשר לרגע אם נמצא פגם קטן בסחורה.

עונת השיפוצים בעיצומה. למה צריך לשים לב שבאים לשפץ את הבית?

בדרך כלל משפצים פעם בחיים, לכן חשוב לקחת חומרים איכותיים. אומנם זה נחמד רצפות יפות אבל כדאי יותר לשים לב על רצפות איכותיות שיחזיקו לאורך שנים.

בנוסף, חשוב להזמין כל מה שצריך כולל הכל – בזמן. זמן השיפוץ הינו תקופה קשה ולכן אנשים אוהבים לדחות את קניית הקרמיקות לסוף. מדובר בטעות גדולה משתי סיבות עיקריות:

ראשית: אם סוגרים עסקה גדולה עם כל המוצרים – המוכר יעשה לכם מחיר טוב יותר. ככה זה תמיד.

דבר שני: כל השיפוץ יכול להיתקע רק כי מחכים להשלמות באמבטיה כי לא הזמינו ריצוף תואם. לכן, כמה שיותר מוקדם להזמין את הקרמיקות – יותר טוב. אני ממליץ להזמין כשבועיים לפני הבאת הרצף.

מי כדאי שיקנה את הכלים והאריחים, איש מקצוע או הלקוח?

כדאי שהלקוח עצמו. את המקצועיות אנחנו מביאים והטעם האישי של הלקוח זה מה שקובע בסוף. אז נכון שאפשר לבוא בליווי מעצבת וכדומה – אבל חשוב שהלקוח הוא זה שייתן את המילה האחרונה.

טיפ למשפץ המתחיל?

לשים לב לפרקטיקה. בסוף יצטרכו לנקות את הבית עם האריחים שאתם קונים. לכן שימו לב איזה רצפות אתם שמים ובאיזה מקומות. מה שמתאים לאמבטיה לא מתאים לגינה. כדאי להתאים הכל לפי המקום ובכך גם לשמור על האריחים לאורך זמן וגם להקל עלייכם בניקוי הבית והחצר.

כנ"ל בברזים: כדאי לקחת מוצרים עם אחריות לאורך זמן ואיכותיים.. אולי זה יעלה קצת יותר יקר אבל נשמר לאורך זמן וזה משתלם.

מילה לסיום?

לקוחות חוזרים אלינו ושולחים את החברים שלהם והמשפחה שלהם לקנות אצלנו. היחס האישי בא לידי ביטוי והם שמים לב לשירות והאחריות וזה מדבר בשטח.

אנחנו מלווים את הבניה של הלקוח לאורך כל חודשי השיפוץ. המשוב טוב הוא הן מהלקוחות והן מהקבלנים, ב"ה.

אנחנו נעשה כל שביכולתנו בשביל הלקוח – אבל מעל הכל, כל ההצלחה שלנו זה בזכות סייעתא דשמייא. 

אהבת?

דוסיז ברשתות החברתיות

אולי יעניין אותך גם...

תגובות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות מקומיות
ביגוד והנעלה
הום סטייל
פיננסים
חשמל ואלקטרוניקה
בריאות, רפואה ורפואה אלטרנטיבית
חינוך ולימודים
קמעונאות ומזון
אופנה וטיפוח
מוצרים לבית
מתנות ואירועים
יודאיקה