4

לייקים

אחרי שנדחה בוועדה דודי גילה שמצבו חמור ממה שחשב

דודי לא קיבל קצבה בגלל שהגיש רק טופס אחד • לאחר בדיקה מעמיקה הוא גילה כי הוא חולה סוכרת • סיפור עם מוסר השכל

שתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

אחרי שנדחה בוועדה דודי גילה שמצבו חמור ממה שחשב

דודי לא קיבל קצבה בגלל שהגיש רק טופס אחד • לאחר בדיקה מעמיקה הוא גילה כי הוא חולה סוכרת • סיפור עם מוסר השכל

שתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter


"מה שלא נמצא לא קיים", זה הקו המנחה שעובר בהחלטת הביטוח הלאומי, לאשר או לשלול זכאות לקצבת נכות.

אז נכון, הועדה הרפואית לא יכולה להתייחס בקביעתה לנתונים רפואיים חסרים, אין כל ספק בכך, אך האם היא יכולה לסייע לאדם נכה שהגיע לא מוכן מראש, להסביר לו מה בדיוק חסר ולהשיג את אילו, לזה כבר לא ניתן לצפות.

למה כן? למכתב דחיה.

שימו לב לסיפור הבא: דודי הוא אדם נכה, בשנות החמישים, הסובל מהידרדרות בריאותית, מחלת סוכרת עם סיבוכים שונים בלב ובראיה. הוא הגיע לביטוח הלאומי עם מכתב יחיד מרופא המשפחה שלו, שמסכם כפי שהוא חשב, את כל מצבו.

הועדה הרפואית לא התרשמה מ'התיק' הדל שהונח לפניה, ד, התרגש מאוד מהסיטואציה בחדר הועדה, ולא הצליח להסביר את מצבו, הוא ציפה שהם, הרופאים, יבינו כבר הכול.

בתוך דקות ספורות הוא כבר היה בחוץ, ובתוך שבוע קיבל מכתב: "נדרשים עוד מסמכים רפואיים", הוא ליקט עוד כמה מסמכים שהיו בדיוק בביתו ושיגר אותם בתגובה לביטוח הלאומי. מכתב נוסף לא איחר להגיע והפעם – דחיה.

דודי החל להבין עם מי ועם מה יש לו עסק, הוא אינו מהאנשים הדואגים לתייק במשך שנים מסמכים, בדיקות וכדומה, ובכלל, הוא לא מטפל בעצמו מספיק, יש לו דאגות וטרדות אחרות, אבל בכל זאת, מצבו החמיר לאחרונה והוא אינו מסוגל להמשיך לפרנס את ביתו כבעבר, וקצבה זו היא חובת ההשתדלות שלו.

הוא פונה לעזרת מומחים, כעת כבר צריך לערער, כך הוא מגיע ל"חברה המרכזית למימוש זכויות". שם מתחיל תהליך מזורז של איסוף מסמכים ובדיקות, על מנתת להבין תחילה את המצב הרפואי לאשורו. לאחר מכן נערכו בחברה המרכזית לערעור וגילו על הדרך כי דודי סובל מנוירופתיה – פגיעה עצבית, סיבוך נוסף של סוכרת לא מאובחן, שכעת יהיה מאובחן כפי שצריך.

כמו כן, הוא לא ביצע לאחרונה בדיקת ראייה, בדיקה חדשה שנערכת מצביעה על החמרה מסוימת בחדות ובשדה הראיה.

נוסף על כך, דודי נשלח לאנדוקרינולוג – רופא סוכרת, אותו לא ביקר לאחרונה, הרופא נוזף בו, היכן היה עד עכשיו, צריך להחליף את סוג הטיפול, שכנראה אינו מספק, מדדי הסוכר אינם משביעי רצון, יש יותר מידי "היפרגליקמיה" – צניחות ברמת הסוכר שעלולות לסכן חיים, את כל זה דודי בכלל לא ידע!

"העבודה שאנו עושים היא מקיפה, יורדת לפרטים, המטרה היא לטפל בזכויות הרפואיות ולא במצב הרפואי, אך יוצא כך שעל הדרך גם המצב הרפואי חוזר להיות מטופל באופן נאות, זה קורה באופן אוטומטי כיון שאנו מלווים את האדם ומכווינים אותו על ידי הצוות הרפואי שלנו, לאילו רופאים לפנות, אילו בדיקות לבצע, ולאילו סימפטומים להיות ערני", מסביר הרב שזירי, יו"ר החברה המרכזית למימוש זכויות.

סופו של הסיפור עם דודי שהוא מקבל סיוע ומערער לביטוח הלאומי, כעת אין לביטוח הלאומי שאלות, התיק הרפואי המונח לפני חברי הועדה אומר הכול, דודי יקבל אישור לקצבת נכות מקסימלית מידי חודש לכל חייו בזכות שהגיש נכון את הטפסים.

צריכים לגשת לוועדה בביטוח לאומי? אל תעשו את זה לבד, תנו למומחים של החברה המרכזית למימוש זכויות למצות עבורכם את המגיע לכם >>> 079-5805746

אהבת?

דוסיז ברשתות החברתיות

אולי יעניין אותך גם...

תגובות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות מקומיות
ביגוד והנעלה
הום סטייל
פיננסים
חשמל ואלקטרוניקה
בריאות, רפואה ורפואה אלטרנטיבית
חינוך ולימודים
קמעונאות ומזון
אופנה וטיפוח
מוצרים לבית
מתנות ואירועים
יודאיקה