12

לייקים

לא חייבים לעבור השפלה בדרך לקצבת סיעוד!

יתכן שאתם מכירים אותו, יתכן שהוא או בנו מתפללים אתכם בבית הכנסת, יתכן שהוא השכן שלכם בבניין...

שתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

לא חייבים לעבור השפלה בדרך לקצבת סיעוד!

יתכן שאתם מכירים אותו, יתכן שהוא או בנו מתפללים אתכם בבית הכנסת, יתכן שהוא השכן שלכם בבניין...

שתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

יתכן שאתם מכירים אותו, יתכן שהוא או בנו מתפללים אתכם בבית הכנסת, יתכן שהוא השכן שלכם בבניין.

לאחרונה סיימנו לטפל במקרה כואב של משפחה מביתר, (טשטשנו את פרטי המקרה בגלל צנעת הפרט) יהודי מכובד, אלמן בשנות השבעים לחייו, עבר אירוע מוחי לא קל, מצבו הבריאותי אילץ אותו לעבור להתגורר אצל בנו, האב המשותק בפלג גופו הימני נאלץ להיעזר בבנו לצרכים בסיסיים ואלמנטריים, על כל המשתמע מכך.

 

במסגרת הביטוח המשלים שיש לאב בקופת החולים יש לו גם ביטוח סיעודי, הבן שנאלץ להתמודד גם עם העול הכספי שמחלת האב גורמת להם בהוצאות על ציוד רפואי, הנגשת הבית למצבו המורכב של האב, ניגש להליך של מימוש הביטוח הסיעודי לאביו החולה, הליך שהיה נראה לו כל כך פשוט, מובן מאיליו ובטוח מוצדק.

אז זהו, שההליך רק היה נראה פשוט וקל, התהליכים הבירוקרטיים, הסחבת, תהליך ההשפלה המביך שעבר האב בבדיקה שנאלץ לעבור כדי "להוכיח" את זכאותו, כל אלו יחד הבהירו לבן כי מימוש הביטוח שאביו שילם כל חייו הוא לא בדיוק הדבר המובן והפשוט כל כך, הבן עומד ליד מיטת חוליו של אביו, הוא סועד אותו, מטפל בו, מסייע לו בדברים הכי בסיסיים של חיי היום יום, וחברת הביטוח טרם קיבלה את ההחלטה האם האב זכאי לקצבת הסיעוד, חלפו להם מספר חודשים ותשובת חברת הביטוח היתה שהאב איננו זכאי לקצבת הסיעוד!

 

כשהבן הגיע למסקנה כי בכוחות עצמו הוא כנראה לא יהיה מסוגל להתמודד עם חברת הביטוח, הוא פנה לחברה המרכזית למימוש זכויות, ראינו מולנו אדם שבור ומרוסק, דמעות בעינו כשהוא מספר לנו על הסיטואציה המבישה והמביכה שאביו נאלץ לעבור בבדיקה שהוא עבר, ולחשוב שבסוף לא אישרו לו את הקצבה? ניתן לערער על ההחלטה, אמרנו לו, נוכל לסייע לכם.

 

אכן, הגשנו את הערעור לא לפני שביקשנו מחברת הביטוח את הדו"ח שבעקבותיו לא אושרה הקצבה, נערכנו להגשת הערעור בצורה מקצועית עם אנשי המקצוע שלנו, הגשנו אותו בצורה נכונה, לאחר ביצוע מספר פעולות קריטיות להצלחת העניין, צירפנו חוות דעת מקצועית של אנשי המקצוע הרלוונטיים, דאגנו לבדיקה מחודשת בתיאום אתנו כשאנחנו שומרים על כבודו של האב, הצגנו בצורה שאינה משתמעת לשני פנים את מצבו האמיתי של האב ואכן התוצאה לא איחרה לבוא, לאב אושרה גמלה חודשית סיעודית על סך 6000 ש"ח.

 

חשוב לציין כי לא מדובר בגמלת ביטוח לאומי, מדובר במימוש ביטוח סיעודי שהיה לאב במסגרת הביטוח המשלים בקופת חולים, קצבת סיעוד בביטוח המשלים אינה קשורה לגילו של המבוטח אלא למצבו הבריאותי, לרובנו יש ביטוח משלים, אך חלקנו הגדול לא מודע למה שכלול בביטוח המשלים


אהבת?

דוסיז ברשתות החברתיות

אולי יעניין אותך גם...

תגובות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות מקומיות
ביגוד והנעלה
הום סטייל
פיננסים
חשמל ואלקטרוניטקה
בריאות, רפואה ורפואה אלטרנטיבית
חינוך ולימודים
קמעונאות ומזון
אופנה וטיפוח
מוצרים לבית
מתנות ואירועים
יודאיקה