5

לייקים

לבד או עם מומחים; איך לממש נכון זכויות רפואיות?

אחת ולתמיד: מתי ניתן לפנות לבד למימוש זכאות רפואית ומתי סיוע והכוונה יכולים למנוע דחיית זכאות? • עושים לכם סדר שייקל עלייכם בעת בעיה רפואית ויחסוך לכם כסף וכאב ראש

שתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

לבד או עם מומחים; איך לממש נכון זכויות רפואיות?

אחת ולתמיד: מתי ניתן לפנות לבד למימוש זכאות רפואית ומתי סיוע והכוונה יכולים למנוע דחיית זכאות? • עושים לכם סדר שייקל עלייכם בעת בעיה רפואית ויחסוך לכם כסף וכאב ראש

שתפו:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

אנשים רבים אשר מתמודדים עם בעיה רפואית נמצאים באי ודאות בכל הנוגע לקבלת הזכויות המגיעות להם מהגופים השונים. יש הרבה שאלות שנותרות ללא מענה כמו: האם יש לי זכויות, באילו גופים מגיע לי לקבל אותם וכיצד להתנהל בצורה מייטבית על מנת לקבל את אותן הזכויות.

אחת השאלות המהותיות שמתעוררות לא פעם היא, האם נכון יהיה לקבל סיוע מבעלי ניסיון או שמא ניתן לפנות למימוש הזכאות לבד?

אנחנו כאן כדי לעשות סדר:

יש מצבים רפואיים בהם מימוש הזכאות יהיה לרוב קל ופשוט ואפילו "אוטומטי", ולעומת זאת יש המצבים שבהם סיוע והכוונה נחוצים ויכולים להשפיע רבות על קבלת הזכויות.

הרב שמאי שזירי, יו"ר החברה המרכזית למימוש זכויות מסביר לנו איך זה עובד: "ילדים עם סוכרת זכאים לקצבת נכות בשיעור 50% עד גיל 18, אותו הדבר לגבי ילדים עם תסמונת דאון, גם הם זכאים ל 50% באופן גורף. בנוסף, במצבים של מחלה אונקולוגית פעילה (ל"ע) עם טיפולים כימותרפיים, או במצבים רפואיים של טיפול דיאליזה באופן קבוע, החולים מקבלים קצבה מלאה באופן מיידי, וישנם עוד מצבים רפואיים שונים, שבהם כפי שאנו מקדימים לומר כאשר פונים אלינו, ניתן לפנות לבד למימוש הזכויות ואין צורך בקבלת עזרה".

אך האם הכל "אוטומטי"? לא בדיוק. מעבר לזכאות שמתקבלת במצבים הרפואיים השונים, חשוב לדעת שלפעמים מגיע לקבל הרבה יותר, וזה כבר לא "אוטומטי", כאן כבר נכנסים לשאלה ספציפית שעליה יכולים לענות רופאים ומומחים לזכויות, שעל כל אחד לשאול ולברר מול אנשי מקצוע.

"הזכאות האוטומטית גורמת לכך שישנם רבים שמקבלים קצבה חלקית במשך שנים, ואינם מודעים לכך, שמעבר לזכאות הרגילה במצב הרפואי שאיתו הם מתמודדים, במצב הרפואי הספציפי שלהם הזכאות יכולה להיות פי שניים ואף יותר, כמו כן, יש זכויות נוספות שניתן לקבל שלא ניתנות אוטומטית.   

קחו דוגמא: ישנם ילדים סוכרתיים שמגיע להם בעקבות מצבם 100% קצבה, ולא רק 50%, אותו הדבר לגבי ילדים עם תסמונת דאון, חלק מהילדים יהיו זכאים ל 100%, הדבר נכון גם לגבי חולים במחלה אונקולוגית שמקבלים קצבת נכות, אך מתקשים בקבלת קצבת שירותים מיוחדים וקצבאות מגופים נוספים.

חשוב מאוד לא להסתפק במה שמקבלים, כי "אף אחד לא יספר לכם שמגיע לכם יותר", ולברר בכל מקרה רפואי את העניין.

בצוות הרפואי של החברה המרכזית למימוש זכויות מתגייסים להסביר את נושא ה"טיפול הביולוגי" שעליו מתעוררות שאלות רבות. "טיפול ביולוגי ניתן במצבים של מחלה אונקולוגית, או מחלה דלקתית חריפה שלא מגיבה לטיפול אנטי דלקתי רגיל, בעיקר מחלות מעי ודלקות פרקים, נטילת הטיפול עצמה לא מקנה זכאות אוטומטית, אך מעידה ללא ספק על חומרת המחלה, ובהתאם לכך על הזכויות המגיעות בעקבות כך. 

אהבת?

דוסיז ברשתות החברתיות

אולי יעניין אותך גם...

תגובות אחרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות מקומיות
ביגוד והנעלה
הום סטייל
פיננסים
חשמל ואלקטרוניטקה
בריאות, רפואה ורפואה אלטרנטיבית
חינוך ולימודים
קמעונאות ומזון
אופנה וטיפוח
מוצרים לבית
מתנות ואירועים
יודאיקה